FUNDACJA KARKONOSKIE CENTRUM ROZWOJU

TELEFON WSPARCIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

pragnie poinformować o uruchomieniu – Telefonu Wsparcia dla Osób           z Niepełnosprawnościami (inicjatywa, prowadzona jest w ramach zadania publicznego, współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego).

Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które nasiliły się wśród wielu osób niepełnosprawnych w dobie pandemii, podczas której wzrosła izolacja, która dotknęła szczególnie osoby niepełnosprawne, często samotne, borykające się z problemami dnia codziennego.

Telefon wsparcia – 732 555 748, obsługiwany jest przez wolontariuszy Fundacji KCR, posiadających doświadczenie w pracy z Osobami niepełnosprawnymi oraz Osobami starszymi.

Infolinia dostępna jest 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku).

Telefon 732 555 748 – czynny w godzinach 9:00 – 17:00

obrazek prezentujący ulotkę telefon wsparcia dla osób niepełnosprawnych, zadzwoń pod numer: 732 555 748

*Klauzula informacyjna, dotycząca Telefonu Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych

Fundacja Karkonoskie Centrum Rozwoju informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Karkonoskie Centrum Rozwoju z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Wiejskiej 29, zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania następujących kategorii Pani/Pana danych osobowych:
• Imię, nazwisko, numer telefonu z którego wykonywane jest połączenie wychodzące,
• Informacje o posiadanym orzeczeniu o niepełnosprawności i jego stopniu, informacje na temat powiatu z którego Pan/Pani pochodzi, informację na temat miejsca Pana/Pani zamieszkania wyłącznie w zakresie miejscowości.
2) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu prawidłowej realizacji zadania publicznego pt. „ Udostępnienie usługi asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością” współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego zwanego dalej
„ zadaniem publicznym” i w ramach tego zadania prowadzonego telefonu wsparcia dane te nie będą udostępniane innym odbiorcom, niż odbiorcy wymienieni w niniejszym punkcie. Wszystkie zebrane dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie w interesie publicznym.
3) podanie wszystkich danych wymienionych w pkt.1 jest niezbędne do realizacji zadania publicznego , w przypadku niepodania danych uczestnictwo w oferowanym wsparciu będzie niemożliwe i wykluczy możliwość bycia uczestnikiem biorącym udział w zadaniu publicznym ;
4) podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art.6 ust.1 lit. e Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
5) posiada Pani/Pan prawo do:
• żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
• wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
• przenoszenia danych,
• wniesienia skargi do organu nadzorczego,
• cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych;
6) Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu;
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat, licząc od początku roku następującego po roku, w którym realizowane było w/w zadanie publiczne.