Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 lutego 2024 roku rozpoczynamy rekrutację uzupełniającą do programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami dla Organizacji Pozarządowych” – edycja 2024 w ramach Funduszu Solidarnościowego

Celem realizacji zadania jest poprawa funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz  aktywizacja społeczna.
Cel ten realizowany będzie poprzez umożliwienie dostępu do  usług asystenckich wspierających osoby  z niepełnosprawnością i umożliwiających im poprawę funkcjonowania, a w konsekwencji większą  samodzielność i niezależne życie.

Osobami objętymi usługą asystencji (Uczestnikami zadania)  mogą być:

1) dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji (pkt. 7 i 8 orzeczenia) oraz:

2) osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie: a) o stopniu znacznym, b) traktowane na równi do wymienionych w lit. a i b. wymagające wysokiego poziomu wsparcia.

Zadanie kierowane jest w pierwszej kolejności do mieszkańców Jeleniej Góry oraz powiatu karkonoskiego, a w razie posiadanych miejsc także do innych powiatów województwa dolnośląskiego, w pierwszej kolejności Gmina Kamienna Góra (powiat kamiennogórski) oraz Gmina Legnica (powiat legnicki).

Przewidywany termin uruchomienia usługi asystenta osobistego to 15 marca 2024 r.

Dokumenty rekrutacyjne osoby chętne do udziału w zadaniu mogą  składać od dnia 22 lutego 2024 r.:

– osobiście w biurze Fundacji Karkonoskie Centrum Rozwoju (ul. Wiejska 29a/10, 58-506 Jelenia Góra) w godz. 09:30-12:00 lub
– mailowo
(skany wypełnionej i podpisanej Karty zgłoszenia do Programu wraz z wymaganymi załącznikami) na adres: monikazak.fundacjakcr@gmail.com – w tytule maila proszę wpisać: „rekrutacja asystent Ministerstwo”.

Wykaz kompletu dokumentów rekrutacyjnych do pobrania:

• Karta zgłoszenia do Programu
  • Kopia orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego
  • Klauzula informacyjna RODO w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2024
  • Klauzula RODO dla Fundacji
  • Oświadczenie o wskazaniu asystenta (tylko w przypadku jeśli Uczestnik wskazuje asystenta)
  • Oświadczenie o statusie Uczestnika
  • Oświadczenie o spełnianiu kryteriów preferencyjnych
  • Oświadczenie o zgodności informacji ze stanem faktycznym

Komplet dokumentów w formie papierowej można również pobrać w Biurze Fundacji w godzinach 09.30-12.00.

Dokumenty niekompletne nie podlegają rozpatrzeniu i nie podlegają uzupełnieniu.

Osoby zainteresowane udziałem w zadaniu proszone są o zapoznanie się z tekstem Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami dla Organizacji Pozarządowych – edycja 2024 r.”

W razie dalszych  pytań zapraszamy do kontaktu osobistego, mailowego monikazak.fundacjakcr@gmail.com lub telefonicznego 732 555 718

Prosimy o kontakt tylko w  godzinach 09.30-12.00  – wówczas do Państwa dyspozycji będą dyżurujący doradcy i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania czy wątpliwości.

Zakwalifikowanie do zadania odbywać się będzie z uwzględnieniem kolejności zgłoszeń uczestników oraz osobistej sytuacji osoby z niepełnosprawnością, a także dostępności usług asystencji, zgodnie z założeniami Programu i przyznanymi środkami finansowymi.

Pracownicy Fundacji Karkonoskie Centrum Rozwoju będą się kontaktować telefonicznie z wybranymi osobami tylko w przypadku zakwalifikowania się do Programu! Informujemy jednocześnie, że nie zwracamy formularzy rekrutacyjnych ani innych dokumentów złożonych w trakcie rekrutacji. Złożenie ww. dokumentacji nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w zadaniu.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania: