Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rekrutację do projektu„Aktywnie-niezależnie-samodzielnie!” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Celem realizacji projektu jest zwiększenie samodzielności i niezależnego życia osób z niepełnosprawnościami.Cel ten realizowany będzie poprzez udostępnienie usługi asystencji osobistej.
Grupą docelową zadania będzie minimum 10. osób z niepełnosprawnością (w stopniu znacznym i umiarkowanym oraz dzieci  z orzeczeniem o niepełnosprawności)  w tym ok. w 30% będą to osoby dotychczas objęte wsparciem asystenckim w ramach realizowanych przez Fundację projektów, pozostałe 70 % będą stanowiły osoby nowozrekrutowane.

W ramach realizacji zadania przewiduje się wsparcie doradcze psychologa, w tym stworzenie Indywidualnego Planu Działania (IPD) dla uczestników  oraz przeprowadzenie wstępnych wywiadów diagnostycznych.
IPD pełnić będzie kluczową rolę w diagnozowaniu potrzeb osób niepełnosprawnych (BO projektu), ale również identyfikowaniu ich zasobów i deficytów. Wsparcie jest obligatoryjne.

Uczestnikami zadania mogą być mieszkańcy województwa dolnośląskiego – (gł. Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego).

Dokumenty rekrutacyjne osoby chętne do udziału w zadaniu mogą składać od dnia 26 maja 2023r.:
-osobiście
w biurze Fundacji Karkonoskie Centrum Rozwoju (ul. Wiejska 29a/10, 58-506 Jelenia Góra) w godz. 10:00-12:00 lub
– mailowo (skany wypełnionej i podpisanej Karty zgłoszenia do Programu wraz z wymaganymi załącznikami) na adres: monikazak.fundacjakcr@gmail.com – w tytule maila proszę wpisać: „rekrutacja-asystent PFRON”.

Wykaz kompletu dokumentów rekrutacyjnych do pobrania:

• Formularz rekrutacyjny
  • Klauzula Rodo
  • Oświadczenie o wskazaniu asystenta (tylko w przypadku jeśli Uczestnik wskazuje asystenta)
  • Kopia orzeczenia o niepełnosprawności

Komplet dokumentów w formie papierowej można również pobrać w Biurze Fundacji  w godzinach (10.00-12.00).

Dokumenty niekompletne nie podlegają rozpatrzeniu i nie podlegają uzupełnieniu.

Prosimy o kontakt tylko w  godzinach 10.00-12.00  – wówczas do Państwa dyspozycji będą dyżurujący doradcy i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania czy wątpliwości.

Zakwalifikowanie do zadania odbywać się będzie z uwzględnieniem kolejności zgłoszeń uczestników oraz osobistej sytuacji osoby z niepełnosprawnością, a także dostępności usług asystencji, zgodnie z założeniami Programu i przyznanymi środkami finansowymi.

Pracownicy Fundacji Karkonoskie Centrum Rozwoju będą się kontaktować telefonicznie z uczestnikami zakwalifikowanymi do Programu! Informujemy jednocześnie, że nie zwracamy formularzy rekrutacyjnych ani innych dokumentów złożonych w trakcie rekrutacji. Złożenie ww. dokumentacji nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w zadaniu.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania: